Pomóż młodym

Pozwól aby inni mogli wyjechać. Wesprzyj ich!

Bank Zachodni WBK SA
ks. Tomasz Roda
Pielgrzymka Rowerowa
65150016921016902872510000
z dopiskiem:
PIELGRZYMKA ROWEROWA

Aktualności

opublikowany: 27.06.2015
Już za tydzień.....

Pozostał nam tylko tydzień do rozpoczęcia pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę. Jest jeszcze czas na sprawdzenie roweru i zmotywowanie sił do małego treningu przed trasą! DAMY RADĘ!!!
Jednocześnie informujemy, że na Twojej skrzynce powinien znaleźć się meil. Jeśli nie masz go w poczcie, zobacz spam. Zapisy do 30 czerwca! Wszelkie zapytania pod numerem 796 190 830.

więcej informacji

opublikowany: 27.06.2015
Informacje od ratowników medycznych

Drogi Pielgrzymie!

Już niedługo wspólnie wyruszymy na pielgrzymi szlak. Sprawmy, aby ten czas spędzony w gronie przyjaciół był dla nas wyjątkowy, ale i bezpieczny. Tak jak w latach ubiegłych o Wasze zdrowie dbać będą ratownicy i ratownicy medyczni zrzeszeni w Ochotniczej Grupie Ratowniczej Tadmed ze Szczecinka. Pielgrzymce towarzyszyć będzie karetka z ratownikami medycznymi, a wraz z Wami na rowerach pielgrzymować będą ratownicy po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Znajdą się oni w kilku grupach, tak, aby udzielić Wam pomocy przed dojazdem karetki. Będą to osoby oznaczone odpowiednimi emblematami, tak, aby każdy z Was bez problemu widział, do kogo ma się zwrócić o pomoc. Przed wyjazdem, liderom grup udostępniony zostanie numer alarmowy do medyków z karetki, tak, aby w razie konieczności i braku ratownika na rowerze, można wezwać pomoc.

W przypadku kraksy, prosimy, aby z osobą/osobami poszkodowanymi pozostała tylko osoba lidera, pozostałą część grupy prosimy aby nie zatrzymywała się i nie tamowała ruchu, a jechała dalej do postoju. Ta sama prośba tyczy się grup, które w tym czasie będą przejeżdżały obok miejsca wypadku, jeżeli z ust lidera grupy przed przyjazdem medyków nie padnie wyraźna prośba o pomoc innych osób z grupy przejeżdżającej, jedźmy dalej. To wszystko w trosce o Was i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajcie, że widząc i słysząc pojazd uprzywilejowany, w tym naszą pielgrzymkową karetkę, zobowiązani jesteśmy do jeszcze większej dyscypliny na drodze, jazdę jeden za drugim przy prawej krawędzi jezdni, tak aby zostawić jak najwięcej wolnego miejsca na drodze. Jest to na pewno informacja dla Was oczywista, jednak patrząc z perspektywy poprzednich pielgrzymek, musimy ją powtarzać.

Jeżeli przyjmujesz jakieś leki na stałe, lub też chorujesz na coś przewlekle prosimy, poinformuj o tym ekipę karetki przed wyjazdem. W razie konieczności i Twoich problemów zdrowotnych będziemy jeszcze lepiej przygotowaniu żeby Ci pomóc. Nie lekceważ tej prośby! Pamiętaj zabrać także te leki ze sobą.

Niech każdy z Was, drodzy Pielgrzymi, zabierze ze sobą bandaż elastyczny, komplet witamin i minerałów (suplementy diety, popularne tabletki musujące). Jeżeli masz skłonność do odparzeń i otarć zabierz ze sobą posypkę higieniczną, a na słoneczne dni polecamy zaopatrzyć się krem przeciw słoneczny z mocnym filtrem. Pamiętaj, żeby na postojach spożywać dużo płynów, a także chronić swoją głowę przed słońcem po zdjęciu kasku, zabierz ze sobą czapkę/chustkę, którą podczas odpoczynku możesz nałożyć na głowę. Ze względu na problemy zdrowotne wynikające z jedzenia lodów prosimy, aby nie jeść ich podczas pielgrzymki! W związku z sezonem na kleszcze przestrzegamy, żeby po każdym dniu wspólnej drogi dokładnie obejrzeć swoje ciało, a w razie niepokoju poprosić nas o pomoc.

My, medycy, jesteśmy dla Ciebie dostępni przez 24 godziny, codziennie, przez cały okres trwania pielgrzymki, a wyruszymy z Tobą na szlak ze Szczecinka. Postarajmy się, aby VI Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę każdy z pielgrzymów pokonał w zdrowiu i z troską o bezpieczeństwo drugiego pielgrzyma.

Do zobaczenia!

Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed Szczecinek

 

więcej informacji

opublikowany: 04.06.2015
Posłaliśmy meil!

Drodzy Pielgrzymi, posłaliśmy do Was kolejnego meila z informacją o 6. pielgrzymce rowerowej. Nasz sekretariat, jak zawsze działa rozkręcając się przed kolejna pielgrzymką. Zobacz swoją pocztę meilową, jeśli nie otrzymałeś meila, to skontaktuj się z nami. Zachęcamy Cię do informowania wszystkim zainteresowanym o rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę. Może jeszcze ktoś się zapisze! Wszelkie informacje pod numerem telefonu 796 190 830!

więcej informacji

opublikowany: 02.06.2015
Pilne! Mamy jedno wolne miejsce na wyprawę do Portugalii!!

Mamy jedno wolne miejsce na wyprawę Camino Portugalskie, kto zainteresowany...??? proszę o pilny kontakt w celu przebukowania biletu lotniczego. Proszę o kontakt ks. Tomasz Roda 796 190 830. Szczegóły poda telefonicznie.

więcej informacji

opublikowany: 02.06.2015
Camino Portugalskie 2015 - wspólny wyjazd

Dla osób przygotowujących się do Camino Portugalskie 2015, organizowany jest wyjazd integracyjny, który będzię miał miejsce sobota-niedziela (6-7 czerwca) na trasie:

Koszalin - Borne Sulinowo (Tychowo, Barwice, Silnowo)

Borne Sulinowo - Koszalin (Parsęcko, Grzmiąca, Dobrociechy, Rosnowo)

- start sobota godz. 10.00 sprzed Caritas ul. Domina 8, Koszalin
- nocleg w Bornem Sulinowo (pokoje, łazienka, śnadanie i kolacja - 40zł)
- obiad sobota i niedziela 10zł

zapisy ks. Tomasz 796 190 830 

więcej informacji

opublikowany: 16.05.2015
6. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Rozpoczęły się przygotowania do 6. Pielgrzymki Rowerowej Diecezji na Jasną Górę. Pielgrzymka wystartuje 4 lipca br., wyjeżdżając z Koszalina i ze Słupska. Szczegóły w zakładce Pielgrzymka Rowerowa 2015. Zachęcamy do zapisywania się przez formularz zgłoszeniowy: Pielgrzymka 2015 - zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona, z powodu bezpiecznego poruszania się na trasie pielgrzymki.

więcej informacji

opublikowany: 27.12.2014
Camino Portugalskie

Kochani, pielgrzymka rowerowa żyje. Spóźnione życzenia na czas Bożego Narodzenia, aby dobry Bóg zawsze błogosławił i niech marzenia w pokonywaniu kilometrów nigdy się nie kończą. Jednoczenie chcemy podzielić się informacją o zamknięciu kolejnej wyprawy Camino Portugalskie 2015. Natomiast pielgrzymka na Jasną Górę w terminie od 4-11.07.2015. Natomiast wyprawa pielgrzymkowa do Portugalii i Hiszpanii od 13 do 31.07.2015r. Zapoznaj się ze szczegółami

więcej informacji

opublikowany: 30.10.2014
Dodaliśmy zdjęcia do galerii!

Drodzy Pielgrzymi i przyjaciele wrzuciliśmy zdjęcia do galerii, czas najwyższy aby już wspominać V Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Powoli będziemy zmieniać naszą stronę, chcemy odświeżyć informację i jej wygląd! Pragniemy powiedzieć, że pielgrzymka wciąż jest żywa. Jednocześnie zapraszamy na niedzielę rowerzystów, zaplanowaliśmy spotkanie 23 listopada. Zaczynamy o 12.00 Mszą, a po niej obiadek i pogaduchy! Szczegóły niebawem. 

więcej informacji

opublikowany: 21.10.2014
Komunikat!

Moi Drodzy, mam świadomość, że po pielgrzymce rowerowej zapanowała głęboka cisza, nie było żadnych informacji na temat rowerowej pielgrzymki. Pragnę poinformować, że nowe obowiązki, które wypełniam w Caritas, nie pozwalały mi na zaangażowanie się w dzieło pielgrzymki rowerowej. Powoli zyskuję czas na rzecz wspólnoty i jej funkcjonowania, aby na nowo strona, relacje i kręcenie rowerowa wróciło do życia! ks. Tomasz

więcej informacji

opublikowany: 21.10.2014
Spotkanie popielgrzymkowe!

Zapraszamy wszystkich na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w najbliższą sobotę 25.10.2014r. w Koszalinie, przy siedzibie Caritas ul. Domina 8. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 13.00, a następnie przy stole rozpoczną się wspomnienia z pielgrzymki! Zapraszamy!

więcej informacji

Patronat biskupa:

Patronat medialny:

Patronat miast i gmin:

Copyright © Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wykonanie: strony internetowe