Pomóż młodym

Pozwól aby inni mogli wyjechać. Wesprzyj ich!

Bank Zachodni WBK SA
ks. Tomasz Roda
Pielgrzymka Rowerowa
65150016921016902872510000
z dopiskiem:
PIELGRZYMKA ROWEROWA

Aktualności

opublikowany: 11.06.2016
Przygotowania do Pielgrzymki Rowerowej

Moi drodzy, dziękujemy za zgłoszenia na 7. pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Zaczynamy odliczać czas, aby 2 lipca wystartować do Matki Bożej Częstochowskiej.

2.07 - Koszalin, msza o godz. 9.00 w katedrze i po niej wyruszamy,
2.07 - Słupsk, msza o godz. 8.00 w kościele NSPJ (Armii Krajowej) i po niej wyruszamy,

3.07 - Szczecinek, msza o godz. 7.30 w kościele św. Rozalii 

4. 07 - Skrzatusz, msza o godz. 8.30 (inaguracja 7. pielgrzymki rowerowej)

Zaproście do pielgrzymki swoich znajomych i bliskich niech jadą z nami do Częstochowy!

więcej informacji

opublikowany: 24.05.2016
Zapisz się na rowerową pielgrzymkę do Częstochowy 2016

Zapisz się, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronię rowerowa.info! Informację podaj dalej zanjomym, poleć na poratlu społecznościowym, wyślj meila lub sms. Wielu znajomych będzie dziękować Ci za taką formę spędzenia urlopu! Jedźmy do Maryi, ładując akumulatory życia!

więcej informacji

opublikowany: 24.05.2016
Spotkanie przed wyprawa na Litwę!

W najbliższą sobotę 28.05 2016r odbędzie się wyjazdowe spotkanie do Bornego Sulinowa. Serdecznie zapraszam osoby zapisane na wyprawę oraz chętnych niezapisanych :) 

- wyjazd w sobote o godz. 9.00

- kolacja i ognisko w Bornem w DPSie o 16.30 (dla tych, którzy wyjeźdżają z innych miejsc niż Koszalin)

- powrót około 20.30 autokarem+laweta rowerowa

- zgłoszenia do czwartku pisząc sms 796 190 830 (numer jest juz aktywny)

- zaliczka na wyjazd do Wilna 500zł

DO zobaczenia!

więcej informacji

opublikowany: 26.04.2016
Wystartowaliśmy z zapisami na rowerowa 2016!

Moi drodzy, wystartowaliśmy z zapisami na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Uważam sezon 2016 za otwarty! Wielu z nas dopytywało się kiedy zaczniemy zapisywać i w końcu nadszedł wyczekiwany dzień! Bardzo proszę o przekazywanie informacji najbliższym i zainteresowanym naszą pielgrzymką. Pomóźmy osobom, które nie mają internetu, aby je zapisać i o wszystkim powiadomić! Rozpoczynamy akcję zapraszania na 7. Pielgrzymkę Rowerową na Jasna Górę! 

więcej informacji

opublikowany: 27.06.2015
Już za tydzień.....

Pozostał nam tylko tydzień do rozpoczęcia pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę. Jest jeszcze czas na sprawdzenie roweru i zmotywowanie sił do małego treningu przed trasą! DAMY RADĘ!!!
Jednocześnie informujemy, że na Twojej skrzynce powinien znaleźć się meil. Jeśli nie masz go w poczcie, zobacz spam. Zapisy do 30 czerwca! Wszelkie zapytania pod numerem 796 190 830.

więcej informacji

opublikowany: 27.06.2015
Informacje od ratowników medycznych

Drogi Pielgrzymie!

Już niedługo wspólnie wyruszymy na pielgrzymi szlak. Sprawmy, aby ten czas spędzony w gronie przyjaciół był dla nas wyjątkowy, ale i bezpieczny. Tak jak w latach ubiegłych o Wasze zdrowie dbać będą ratownicy i ratownicy medyczni zrzeszeni w Ochotniczej Grupie Ratowniczej Tadmed ze Szczecinka. Pielgrzymce towarzyszyć będzie karetka z ratownikami medycznymi, a wraz z Wami na rowerach pielgrzymować będą ratownicy po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Znajdą się oni w kilku grupach, tak, aby udzielić Wam pomocy przed dojazdem karetki. Będą to osoby oznaczone odpowiednimi emblematami, tak, aby każdy z Was bez problemu widział, do kogo ma się zwrócić o pomoc. Przed wyjazdem, liderom grup udostępniony zostanie numer alarmowy do medyków z karetki, tak, aby w razie konieczności i braku ratownika na rowerze, można wezwać pomoc.

W przypadku kraksy, prosimy, aby z osobą/osobami poszkodowanymi pozostała tylko osoba lidera, pozostałą część grupy prosimy aby nie zatrzymywała się i nie tamowała ruchu, a jechała dalej do postoju. Ta sama prośba tyczy się grup, które w tym czasie będą przejeżdżały obok miejsca wypadku, jeżeli z ust lidera grupy przed przyjazdem medyków nie padnie wyraźna prośba o pomoc innych osób z grupy przejeżdżającej, jedźmy dalej. To wszystko w trosce o Was i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajcie, że widząc i słysząc pojazd uprzywilejowany, w tym naszą pielgrzymkową karetkę, zobowiązani jesteśmy do jeszcze większej dyscypliny na drodze, jazdę jeden za drugim przy prawej krawędzi jezdni, tak aby zostawić jak najwięcej wolnego miejsca na drodze. Jest to na pewno informacja dla Was oczywista, jednak patrząc z perspektywy poprzednich pielgrzymek, musimy ją powtarzać.

Jeżeli przyjmujesz jakieś leki na stałe, lub też chorujesz na coś przewlekle prosimy, poinformuj o tym ekipę karetki przed wyjazdem. W razie konieczności i Twoich problemów zdrowotnych będziemy jeszcze lepiej przygotowaniu żeby Ci pomóc. Nie lekceważ tej prośby! Pamiętaj zabrać także te leki ze sobą.

Niech każdy z Was, drodzy Pielgrzymi, zabierze ze sobą bandaż elastyczny, komplet witamin i minerałów (suplementy diety, popularne tabletki musujące). Jeżeli masz skłonność do odparzeń i otarć zabierz ze sobą posypkę higieniczną, a na słoneczne dni polecamy zaopatrzyć się krem przeciw słoneczny z mocnym filtrem. Pamiętaj, żeby na postojach spożywać dużo płynów, a także chronić swoją głowę przed słońcem po zdjęciu kasku, zabierz ze sobą czapkę/chustkę, którą podczas odpoczynku możesz nałożyć na głowę. Ze względu na problemy zdrowotne wynikające z jedzenia lodów prosimy, aby nie jeść ich podczas pielgrzymki! W związku z sezonem na kleszcze przestrzegamy, żeby po każdym dniu wspólnej drogi dokładnie obejrzeć swoje ciało, a w razie niepokoju poprosić nas o pomoc.

My, medycy, jesteśmy dla Ciebie dostępni przez 24 godziny, codziennie, przez cały okres trwania pielgrzymki, a wyruszymy z Tobą na szlak ze Szczecinka. Postarajmy się, aby VI Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę każdy z pielgrzymów pokonał w zdrowiu i z troską o bezpieczeństwo drugiego pielgrzyma.

Do zobaczenia!

Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed Szczecinek

 

więcej informacji

opublikowany: 04.06.2015
Posłaliśmy meil!

Drodzy Pielgrzymi, posłaliśmy do Was kolejnego meila z informacją o 6. pielgrzymce rowerowej. Nasz sekretariat, jak zawsze działa rozkręcając się przed kolejna pielgrzymką. Zobacz swoją pocztę meilową, jeśli nie otrzymałeś meila, to skontaktuj się z nami. Zachęcamy Cię do informowania wszystkim zainteresowanym o rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę. Może jeszcze ktoś się zapisze! Wszelkie informacje pod numerem telefonu 796 190 830!

więcej informacji

opublikowany: 02.06.2015
Pilne! Mamy jedno wolne miejsce na wyprawę do Portugalii!!

Mamy jedno wolne miejsce na wyprawę Camino Portugalskie, kto zainteresowany...??? proszę o pilny kontakt w celu przebukowania biletu lotniczego. Proszę o kontakt ks. Tomasz Roda 796 190 830. Szczegóły poda telefonicznie.

więcej informacji

opublikowany: 02.06.2015
Camino Portugalskie 2015 - wspólny wyjazd

Dla osób przygotowujących się do Camino Portugalskie 2015, organizowany jest wyjazd integracyjny, który będzię miał miejsce sobota-niedziela (6-7 czerwca) na trasie:

Koszalin - Borne Sulinowo (Tychowo, Barwice, Silnowo)

Borne Sulinowo - Koszalin (Parsęcko, Grzmiąca, Dobrociechy, Rosnowo)

- start sobota godz. 10.00 sprzed Caritas ul. Domina 8, Koszalin
- nocleg w Bornem Sulinowo (pokoje, łazienka, śnadanie i kolacja - 40zł)
- obiad sobota i niedziela 10zł

zapisy ks. Tomasz 796 190 830 

więcej informacji

opublikowany: 16.05.2015
6. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Rozpoczęły się przygotowania do 6. Pielgrzymki Rowerowej Diecezji na Jasną Górę. Pielgrzymka wystartuje 4 lipca br., wyjeżdżając z Koszalina i ze Słupska. Szczegóły w zakładce Pielgrzymka Rowerowa 2015. Zachęcamy do zapisywania się przez formularz zgłoszeniowy: Pielgrzymka 2015 - zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona, z powodu bezpiecznego poruszania się na trasie pielgrzymki.

więcej informacji

Patronat biskupa:

Patronat medialny:

Patronat miast i gmin:

Copyright © Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wykonanie: strony internetowe