Pomóż młodym

Pozwól aby inni mogli wyjechać. Wesprzyj ich!

Bank Zachodni WBK SA
ks. Tomasz Roda
Pielgrzymka Rowerowa
65150016921016902872510000
z dopiskiem:
PIELGRZYMKA ROWEROWA

Niezbędnik pielgrzyma

Jednak by sprawiało to przyjemność musi być on sprawny. I to jest pierwsza niezbędna rzecz - przegląd roweru. Rower prosto z piwnicy nie spełnia pokładanych w nim zadań w jakichkolwiek okolicznościach.

Rower pokochałem za to, że jego konstrukcja nie zmieniła się praktycznie od czasów jego powstania. Jest uroczo prosty i niewymagający nadzwyczajnych inwestycji. Po prostu wsiadasz i jedziesz. Jest niesamowicie bezpiecznym środkiem komunikacji. Jeśli o to bezpieczeństwo zadbamy. Zatem czymś ważnym jest kask chroniący głowę, do którego kupna zachęcam. Jest to dobra ochrona głowy przed niechcianymi urazami i słońcem.

Ciuchy na rower są dobre jakiekolwiek luźne i przewiewne. Choć nie bez powodu wymyślono specjale ubrania na rower. Janerka śpiewał kiedyś \"ubrać się w obcisłe, bo to warto mieć styl\". Dają one większy komfort. Jazda w spodenkach kolarskich z pampersem to naprawdę wygoda niesamowita. Jednak to nie one jeżdżą, a ty pełen dobrych chęci.

Niezbędnym jest jednak pelerynka przeciwdeszczowa albo lekka kurtka. Coś w tym roku trudno przewidzieć pogodę. Buty? Mogą być buty kryte albo sandały. Byle nie lakierki i szpilki.

Szczęśliwie bagaże będą jechały specjalnym samochodem. Jednak te najważniejsze chcemy mieć przy sobie. I dobrze. Można je przewozić w plecaku. Zdaje to egzamin. Są jednak i tego mankamenty. Spocone plecy. Bawełniana mokra koszulka działa jak kompres, a kiedy wiatr zawieje.. Uff. Dlatego jeśli możemy zainwestować trochę pieniędzy warto kupić torbę mocowaną na kierownicy albo jakąś małą sakwę na bagażnik.

W nich z powodzeniem można trzymać dokumenty, potrzebne lekarstwa, aparat fotograficzny, krem chroniący przed oparzeniami słonecznymi, batonik lub czekoladę będące smacznym paliwem dla naszego organizmu. Spokojnie dziewczyny te kalorie spokojnie spalą się w czasie jazdy.

Co wydaje się jeszcze potrzebnym? Rękawiczki rowerowe. Takie bez palców. Chronią przed odciskami i schodzeniem skóry. Człowiek nie wielbłąd jak mawiają klasycy. Zatem przyda się pojemnik na wodę przez specjalistów nazywany bidonem. Choć i tu życie uczy, że z powodzeniem sprawdzi się plastikowa butelka z tzw smokiem.

Historią z lubością wspominaną przez miłośników turystyki rowerowej jest chwila złapania kapcia i brak przy sobie zdrowej dętki. I człapanie z chorym rowerem kilka kilometrów do domu. Zatem warto mieć zapasową dętkę i zestaw łatek i pompkę podręczną i odrobinę cierpliwości. Przypomniało mi się teraz jak w Grecji pięć rowerów z naszej ekipy jadącej do Izraela złapało flaka. Wtedy przydał się przede wszystkim święty spokój. I to chyba tyle. Z tych niezbędnych. Przy samotnych wyjazdach wspomnieć trzebaby o telefonie w razie czego. Podstawowym zestawie kluczy. Są takie fajne zestawy rowerowe. O szprychach gdyby koło chciało romansować z polskimi dziurami albo krawężnikami i jeszcze nie wiem o czym. Może jeszcze w praniu wyjdzie.

Do przeczytania i do zobaczenia na ścieżkach pielgrzymich rowerowych.

 

Patronat biskupa:

Patronat medialny:

Patronat miast i gmin:

Copyright © Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wykonanie: strony internetowe